MISCELLANEOUS / Mirrors / Spegel 13095701
*
nr 1309 5701
Spegel
+ console table, 2 parts, early 20th century. Length: 54, width: 27 cm, height: 75 + 116,
+ konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54, djup: 27 cm, höjd: 75 + 116
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1100
Auction date:
Monday February 24 2020
at 19:53:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/2 17:30:15
1
600 kr
24/2 18:39:22
2
700 kr
24/2 19:02:35
3
800 kr
24/2 19:13:07
2
900 kr
24/2 19:15:08
3
1.000 kr
24/2 19:21:45
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
3456 MIRROR
+ console, 19th century. Height: 173+ 66, damaged.
Auction ends
today
3 juni at 20:27
-
3337 MIRROR
+ table. Height: 60+ 145 cm,
Auction ends
today
3 juni at 20:29
-
3051 MIRROR
128x80, contemporary production,
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:06
-
3057 MIRROR
136x96, contemporary production,
Auction ends
today
3 juni at 20:45
-
3355 MIRROR
140x65, wear, damaged.
Auction ends
today
3 juni at 19:17
-
3412 MIRROR
late 19th century, 133x61,
Auction ends
today
3 juni at 20:23
*
Spegel
nr 1309 5701
Spegel
+ console table, 2 parts, early 20th century. Length: 54, width: 27 cm, height: 75 + 116,
+ konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54, djup: 27 cm, höjd: 75 + 116
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1100 |
Auction date: |
Monday February 24 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/2 17:30:15 | 1 | 600 kr |
24/2 18:39:22 | 2 | 700 kr |
24/2 19:02:35 | 3 | 800 kr |
24/2 19:13:07 | 2 | 900 kr |
24/2 19:15:08 | 3 | 1.000 kr |
24/2 19:21:45 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
3456 MIRROR
+ console, 19th century. Height: 173+ 66, damaged.
Auction ends
today
3 juni at 20:27 -
3337 MIRROR
+ table. Height: 60+ 145 cm,
Auction ends
today
3 juni at 20:29 -
3051 MIRROR
128x80, contemporary production,
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:06
-
3057 MIRROR
136x96, contemporary production,
Auction ends
today
3 juni at 20:45 -
3355 MIRROR
140x65, wear, damaged.
Auction ends
today
3 juni at 19:17 -
3412 MIRROR
late 19th century, 133x61,
Auction ends
today
3 juni at 20:23